Дома Фудбал Останато Модриќ за новиот договор: Преговорите одат во добра насока

Модриќ за новиот договор: Преговорите одат во добра насока

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ кажа дека е пред нов договор со шпанскиот шампион, а се очекува да потпише соработка на уште една година.

Модриќ ги израдува навивачите на „кралевите“ со коментар дека преговорите течат во најдобар ред.

„Разговорите за мојот договор се одвиваат добро, но не може да кажам ништо повеќе од тоа. Тука сум многу среќен и очекувам да продолжам да играм и следната сезона“, кажа 35-годишниот Модриќ на прес-конференцијата за медиумите пред мечот во Лигата на шампиони.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ кажа дека е пред нов договор со шпанскиот шампион, а се очекува да потпише соработка на уште една година.

Искусниот фудбалер во Реал стигна од Тотнем во 2012 година, а во моментов има договор до крајот на јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фергусон: Убавината на фудбалот е што најмалиот може да дојде до врвот

Суперлигата се уште знае да биде тема во европските медиуми, па така сега свој коментар да…