Дома Топ вести Мијатовиќ откри: Иниеста беше пред потпис со Реал Мадрид

Мијатовиќ откри: Иниеста беше пред потпис со Реал Мадрид

Поранешниот спортски директор на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ откри дека се обидел да го ангажира Андрес Иниеста.

Мијатовиќ во 2006 година ја презема улогата на спортски директор во Мадрид, по што имал преговори со многу фудбалери.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Сакав да го донесам Иниеста во Реал Мадрид. Бевме блиску до потпис на договор, а разговаравме и со татко му. Иниеста беше неверојатен фудбалер“, кажа Мијатовиќ.

Иниеста изгради легедарен статус на „Камп Ноу“ и стана еден од најтрофејните фудбалери во историјата на Барселона.

Мијатовиќ, исто така, ги пофали Педри и Гави од Барселона за кои смета дека се наследници на Иниеста и Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …