Дома Останати Ракомет Митревски покажа класа и против Вардар: Погледнете ја оваа супер двојна одбрана ?

Митревски покажа класа и против Вардар: Погледнете ја оваа супер двојна одбрана ?

Вечерва Вардар игра против Порто во Лигата на шампионите, а овој натпревар поминува во знакот на голманите.

После првото поувреме и Митревски и Борко беа одлични на двете страни. Борко дури и постигна три гола за 30 минути. Митревски пак се истакна со една двојна одбрана која заслужува аплаузи.

Тука можете да ги видите головите на Борко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков продолжи да игра одлично во унгарскио…