Дома Македонски спорт Мак фудбал „Мирчевски наскоро може да игра во странство или „А“ репрезентацијата – секој тренер би посакал таков играч!“

„Мирчевски наскоро може да игра во странство или „А“ репрезентацијата – секој тренер би посакал таков играч!“


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Maртин Мирчевски одлично ја започна сезоната во Академија Пандев, а тренерот Александар Васоски е презадоволен од неговата игра.

Васоски во нашиот разговор пред натпреварот со Пелистер, ни истакна дека е презадоволен од сите засилувања , но посебно го потенцира Битолчанецот, Мартин Мирчевски кој и денес веројатно ќе биде најголема закана кон голот на клубот од неговиот град.

Стратегот на Академија Пандев ни изјави дека според него Мирчевски наскоро може да направи трансфер во некоја странска екипa.

„Мирчевски е прв стрелец, му бев тренер Вардар и инсистирав да се доведе. Само да продолжи со ова темпо, верувам дека многу брзо ќе го гледаме во некоја странска екипа или „А“ селекцијата на Македонија, дај боже. Се надеваме ќе продолжи во тој ритам, тој е фудбалер кој знае од секоја позиција да постигне гол или да асистира, еден интелигентен фудбалер. Секој тренер посакува во својот тим да има таков играч“.

Натпреварот помеѓу Академија Пандев и Пелистер стартува во 15:00 часот.

Дел од претходниот разговор со Васоски и неговиот помошник Бојовиќ можете да прочитате – тука.

Фото: Мартин Мирчевски (ФБ)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …