Дома Топ вести Милан ја сака младата француска ѕвезда

Милан ја сака младата француска ѕвезда


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Милан е силно заинтересиран за младиот напаѓач на Монпеље, Ели Вахи, кој важи за еден од најголемите француски таленти.

20-годишниот младински француски репрезентативец игра фантатстична сезона и за 24 настапи постигна 12 гола за Монпеље.

Вахи веќе го привлече вниманието на многу европски гиганти, па Милан сака да ја победи конкуренцијата.

Стаува збор за централен напаѓач, со одлична физичка конституција и техника, кој може да игра и како крилен напаѓач.

Малдини веќе работи на трансферот и е спремен да понуди 20 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…