Дома Топ вести Милан додека игра со Селтик, Малдини ќе преговара за новната ѕвезда

Милан додека игра со Селтик, Малдини ќе преговара за новната ѕвезда

Милан вечерва му гостува на Селтик во рамките на Лига Европа, а тоа ќе биде шанса Малдини да има средба со раководството на шкотскиот гигант.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Малдини ќе започне преговори за трансфер на дефанзивецот на Селтик, Кристофер Ајер.

„Росонерите“ веќе подолго време го следат 22-годишниот Норвежанец, и сакаат да го донесат на „Сан Сиро“ уште во јануари.

Ајер важи за голем тален на кого му се предвидува голема кариера, а Милан е во потрага по таков калибар на дефанзивец.

Агентот на дефанзивецот потврди дека неговиот клиент би сакал да се пресели во Милано, а „Скај Италија“ тврди дека трансферот ќе изнесува помеѓу 15 и 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ентони Дејвис потпишува договор вреден 190 милиони долари

Ентони Дејвис се договорил со Лејкерси за договор вреден 190 милиони долари. Дејвис во Леј…