Дома Фудбал Италија Милан го „блиндира“ Рафаел Леао

Милан го „блиндира“ Рафаел Леао

Милан започна преговори со Рафаел Леао за продолжување на соработката, пренесува „Газета дело Спорт“.

22-годишниот Португалец пристигна на Сан Сиро пред две години, а оваа сезона буквално „експлодира“ и обезбеди повик во португалската репрезентација.

Леоа веќе го привлекува вниманието на многу европски гиганти, па Милан сака брзо да реагира и веќе започна преговори за нов договор.

Милан сака да го „блиндира“ со нов договор и му понудил тројно зголемување на платата и откупна клаузула од 200 милиони евра.

Преговорите течат добри и наскоро Леао ќе стави потпис на нов договор до 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…