Дома Топ вести Милан бара напаѓач, три имиња на списокот

Милан бара напаѓач, три имиња на списокот


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Приоритет на Милан на крајот на сезоната ќе биде доведување на врвен напаѓач, пренесуваат италијанските медиуми.

Жиру е во поодминати години, Ориги има проблем со повреди, па Малдини сака да доведе млад и перскептивен напаѓач.

Главна цел е младиот напаѓач на Салцбург, Ноа Окафор, кој го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Ѕвездата на Лил, Џонатан Дејвид, исто така влезе во плановите на Малдини.

Третото име на списокот е младиот напаѓач на Ајакс, Мохамед Кудус, кој игра уште една одлична сезона.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ на лето ќе имаат буџет од 50 милиони евра само нов напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…