Дома Трансфер зона Миланско дерби за Турам

Миланско дерби за Турам

Интер и Милан на лето ќе водат голема битка за францускиот репрезентативец и напаѓач на Борусија Мехенгладбах, Маркус Турам.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Турам беше мета на Интер уште пред две години и беше блиску до трансфер во Милано, но се повреди и трансферот пропадна во последен момент.

Турам оваа сезона игра одлично, веќе има 10 гола во Бундеслигата, а неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Турам истакна дека сака да се пресели во клуб кој редовно игра во Лигата на шампиони, па миланските гиганти веќе стапиле во контакт со неговиот агент и сакаат да го донесат на лето како слободен агент.

Меѓутоа, ќе треба да ја победат конкуренцијата бидејќи интерес за Французинот покажува и Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…