Дома Трансфер зона Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Миланските гиганти Милан и Интер веднаш ја започаа битката за новиот италијански репрезентативец, Матео Ретеги.

23-годишниот Ретеги е дете на Бока Јуниорс, но игра на позајмица во дресот на Тигре каде блеска веќе втора сезона.

Ретеги важи за најталентираниот напаѓач во Аргентина и на 46 меча за Тигре постигна 37 гола, а поради италијанските корени одлучи да игра за Италија.

Синоќа дебитираше за „аѕурите“ против Англија и постигна гол на своето деби, а остави и одличен впечаток.

Милан и Интер веќе стапиле во контакт со неговиот агент и работат на трансферот, па останува да се види кој ќе излезе како победник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…