Дома Фудбал Франција Меси става потпис на договор тежок 80 милиони

Меси става потпис на договор тежок 80 милиони


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лионел Меси има договор со ПСЖ до крајот на сезоната, а сега „светците“ му спремија нов договор кој тешко ќе може да го одбие.

35-годишниот Меси до сега заработуваше 30 милиони евра по сезона во Париз, а со новиот договор ќе добие повисока плата.

Се очекува Меси да стави потпис на договор до 2025 година тежок 80 милиони евра, односно 40 милиони евра по сезона, плус бонуси.

Останува прашањето дали Меси ќе ја заврши кариерата на Паркот на принцовите во Париз, бидејќи кога ќе го заврши договорот ќе има 38 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…