Дома Фудбал Меси пропушта три натпревари за Барселона

Меси пропушта три натпревари за Барселона

Капитенот на Барселона, Лионел Меси може да пропушти три натпревари за каталонскиот тим, пренесува „Мундо Депортиво“.

Меси најверојатно ќе биде повикан на натпреварите на аргентинската репрезентација во квалификациите на Светското првенство 2022 година. Доколку Аргентинецот се согласи да дојде во националниот тим, ќе мора да помине низ двонеделен карантин.

За да игра за репрезентацијата, Меси ќе мора да лета две недели пред квалификациите. Така, тој може да ги пропушти натпреварите од Ла Лига со Виљареал, Селта и Севиља.

Репрезентацијата на Аргентина ќе игра против Еквадор на 8 октомври, и Боливија на 13 октомври.

Ваквиот развој на настаните сигурно нема да им се допадне на фановите, но и на тренерот Куман кој веќе упати критики за физичката форма на Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал Мадрид принуден да го смени авионот поради технички проблеми

Шпанскиот шампион Реал Мадрид беше приморан да ги промени плановите за патување за првиот …