Дома Фудбал Останато Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Лионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар за Пари Сен Жермен, а навивачите го испратија Аргентинецот со свирежи.

Свирежите почнаа пред натпреварот. Меси доживеа исвиркување од целиот стадион неколку моменти пред неговото име да биде претставено пред почетокот.

На крајот Аргентинецот се фотографираше со неговите колеги по доделување на наградите, а потоа заедно со Нејмар си замина од теренот и не ги поздрави навивачите.

Меси и Нејмар со овој потег им се одмаздија на навивачите, кои веќе некое време ги критикуваат и исвиркуваат пред и за време на натпреварите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…