Дома Топ вести Мбапе размислува да го напушти ПСЖ

Мбапе размислува да го напушти ПСЖ


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Килијан Мбапе сериозно размислува за својата иднина во тимот на „светците“, пренесува „Екип“.

Мбапе минатото лето потпиша нов договор со ПСЖ, а првично беше соопштено дека договорот е за три години.

Меѓутоа, во последните недели беше откриено дека само првите две сезони се задоволжителни, а третата година ќе биде условена.

Токму тоа е објект на размислување, бидејќи Мбапе до крајот на јуни треба да даде одговор дали ќе ја потпише како задолжителна и третата година. Во спротивно, ќе му остане само една година од договорот и ПСЖ ќе биде отворен за негова продажба.

Доколку неговиот договор остане до 2024 година, тогаш неколку европски гиганти, пред се Реал Мадрид, ќе тргнат по неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн и Јувентус спремаат спектакуларна трампа

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде…