Дома Фудбал Репрезентации Мајсторија на Роналдо за Португалија! (ВИДЕО)

Мајсторија на Роналдо за Португалија! (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо игра одличен натпревар за Португалија против Литванија.

Португалија има предност од 2:0 против Литванија, а двата гола беа дело на Роналдо. Прво во седмата минута Роналдо погоди од пенал, за потоа во 22-та со една мајсторија да зголеми на 2:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Агентот на Анчелоти пристигна во Лондон на преговори, но НЕ со Арсенал

Карло Анчелоти доби отказ од кормилото на Наполи, но очигледно нема долго време да остане …