Дома Топ вести „Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фудбалер, кој требало да биде стандарден дел од напаѓачката комбинација на „кралевите“, но тоа не се случи.

Поради повреди, а и поради Зинедин Зидан и Раул, како тренери на првиот и вториот тим на Реал не го гледаат во своите планови.

„На кој му треба фудбалер за да го пополни списокот за натпреварите, го префрла Родриго во својот тим, но тој никогаш не игра. Зидан го повика во мечот против Леванте и го остави на клупата“, пишува шпанска „Марка“.

Родриго беше повикан и за мечот против ПСЖ во Лигата на шампиони, но исто така не доби шанса.

„Марка“ повикува клубот веднаш да реагира и да го испрати Бразилецот на позајмица во јануари, за да може да собира искуство.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дортмунд му ја „краде“ големата желба на Зидан

Младиот француски репрезентативец и член на Рен, Едуардо Камавинга привлече вниманието на …