Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Манчини со една фотографија од авионот испрати провокација до Англичаните

Манчини со една фотографија од авионот испрати провокација до Англичаните

Роберто Манчини успеа со репрезентацијата на Италија да го освои Европското првенство.

„Аѕурите“ во финалето во неделата ја победија Англија и така се искачија на тронот на Европа. Италијанците играат фантастично откако Манчини ја презема репрезентација и направија неверојатен исчекор.

Манчини се најде во центарот на вниманието на англиската јавност и поради еден детал од неговата фотографија од авионот. На фотографијата Манчини покрај себе го држеше трофејот кој беше ставен на шкотскиот весник „The National“.

Шкотите објавија фотографија од легендарниот филм „Храбро срце“, а на фотографијата беше Манчини со опис: „Сапси не Роберто, ти си наша единствена надеж“.

Англичаните бурно реагираа на ваквата насловна страна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…