Дома Топ вести Манчестер Јунајтед спреми 80 милиони за ѕвездата на Баерн

Манчестер Јунајтед спреми 80 милиони за ѕвездата на Баерн

Џошуа Кимих на лето може да го напушти Баерн Минхен, тврди германски „Билд“.

Баерн Минхен нема намера да го пушти Кимих да замине бесплатно летото 2025 година и ќе биде отворен да ги слушне понудите за него.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Кимих не е во добри односи со Томас Тухел и тоа е главната причина поради која одбива да преговара за нов договор.

Манчестер Јунајтед покажува најсериозен интерес за Германецот, но ситуацијата будно ја следат уште ПСЖ, Арсенал, Барселона и Ливерпул.

Баерн за слободата на 28-годишниот играч за врска ќе бара најмалку 80 милиони евра, сума која „црвените ѓаволи“ се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…