Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед и Рашфорд блиску до договор

Манчестер Јунајтед и Рашфорд блиску до договор


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Раководството на Манчестер Јунајтед е влиску до постигнување на договор со Маркус Рашфорд, пренесуваат медиумите на Островот.

Рашфорд на лето влегува во последната година од договорот, но „црвените ѓаволи“ прават се што е во нивна моќ за да ја продолжат соработката со напаѓачот.

Двете страни веќе подолго време водат преговори за продолжување на договорот и во последно време двете страни се блиску до договор.

Продолжувањето на договорот со Рашфорд е приоритет за тренерот Тен Хаг со оглед на фактот што напаѓачот игра фантастична сезона и е најважен фудбалер во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тренерот на Дортмунд низ солзи: Ова не е фер!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Борусија Дор…