Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед во рок од 48 часа ќе го претстави младиот дефанзивец

Манчестер Јунајтед во рок од 48 часа ќе го претстави младиот дефанзивец

0

Манчестер Јунајтед во наредните два дена би требало да го заврши трансферот на Арон Ван-Бисака од Кристал Палас.

Ван-Бисака прифати да се пресели во Манчестер, а Кристал Палас за овој бек бара најмалку 50 милиони фунти.

Наводно на крајот овој трансфер ќе достигне и 60 милиони фунти, па тоа ќе биде рекорд кога е во прашање трансфер на еден дефанзивен британски фудбалер.

Ван-Бисака моментално е со младата репрезентација на Англија на Европското првенство во Италија.

Од Фудбалскиот сојуз на Англија порачаа дека ќе му дозволат на играчот да го напушти националниот тим доколку мора да замине на лекарски прегледи во Манчестер.

Играчот на Кристал Палас претходната сезона одигра 35 натпревари во ПЛ и запиша три асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачите на Фламенго тргнаа на пат од 4.000 километри за да стигнат на финалето, па наидоа на војна (видео)

Во Јужна Америка веќе со денови се зборува за финалето во Копа Либертадорес, кое на програ…