Дома Трансфер зона Манчестер Сити спреми 80 милиони за Иско

Манчестер Сити спреми 80 милиони за Иско

Според пишувањата на реномираните шапански медиуми, Иско дефинитивно донел одлука да го напушти Реал Мадрид.

Плејмејкерот слабо добива минутажа оваа сезона кај Зинедин Зидан и тоа е клучниот фактор да донесе одлука за промена на средината.

Иско веќе донел конечна одлука и ги известил агентите, а следна дестинација најверојатно ќе биде Премиер лигата.

Гвардиола сака да ја искористи ситуацијата и да го донесе 27-годишниот плејмејкер на „Етихад“ бидејќи во него гледа идеална замена за Давид Силва, кој најави заминување од клубот.

Манчестер Сити од поодамна покажува интерес за Шпанецот и е спремен ова лето да го комплетира трансферот, а за таа цел спремил понуда од 80 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Како Милан останал без големо засилување поради отказот на Бобан?

Навивачите на Милан можат да жалат по заминувањето на Звонимир Бобан бидејќи токму поранеш…