Дома Останати Ракомет Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков продолжи да игра одлично во унгарскиот шампионат, денес нивна жртва беше Ференцварош.

Веспрем одигра фуриозно прво полувреме кое го доби со 19:11 и така ја најави убедливатап обеда. На крајот фаворитската улога ја оправдаа со победа од 39:28.

Манасков натпреварот го заврши со два гола од три обиди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

EХФ: Се изгледа лесно кога го тоа го прави Лазаров 🎥

Екипата на Нант вчера победи во четвртфиналето од ЕХФ Лигата на шампионите. Македонскиот с…