Дома Македонски спорт Македонските навивачи налетаа на свадба во Букурешт!

Македонските навивачи налетаа на свадба во Букурешт!

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Македонските навивачи во голем број се во Букурешт, а дел од нив налетаа на еден интересен момент, двајца млади го кажаа своето „да“ поминувајќи токму пред толпата навивачи.

Навистина еден уникатен и прекрасен момент…

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…