Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија има еден од најубавите голови во вчерашниот ден на Европското првенство 🎥

Македонија има еден од најубавите голови во вчерашниот ден на Европското првенство 🎥

ЕХФ како и секогаш и денеска ги објави најубавите погодоци за изминатиот ден на Европското првенство.

Помеѓу топ 5 постигнати голови на 14-ти јануари се најде и голот на Петар Атанасијевиќ. Македонското крило од еден контранапад во второ полувреме мајсторски го матираше голманот Шпет.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Со овој гол македонскиот ракометар во изборот се најде на петтото место. На првата позиција е екс-вардарецот Алекс Душебаев со мајсторијата на средбата помеѓу Шпанија и Романија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…