Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија го победи Алжир со 15 голови разлика

Македонија го победи Алжир со 15 голови разлика


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Maкедонската ракомента репрезентација забележа убедлива победа против Алжир од 15 разлика со 25:40.

Само во почетните минути Алжир беше достоен протиовник на Македонија, до 2:2, а потоа Македонија ја презема иницијативата и почна да го трасира патот кон победата. Со одбраните на Митревски стигнавме до 6:2.

Од тој момент Македонија доминираше на паркетот, игравме брзо и тоа беше енигма за противникот. На полувреме водевме со осум разлика (19:11).

Во второто полувреме продолживме со добрата игра и нашата предност само растеше. Најефикасен во нашите редови на крајот беше Жарко Пешевски кој постигна седум гола, Манасков го следеше со шест.

Никола Митревски го заврши натпреварот со 11 одбрани, а Томовски одбрани еден седмерец. Во редовите на Алжир најефикасен беше Дауд со пет гола и Абди со четири.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…