Дома Останати Авто Мото Македонец си направил сопствена формула! (ФОТО)

Македонец си направил сопствена формула! (ФОТО)

И во македонија има Формула 1 фанатици.

Дека најбрзиот караван со големо внимание се следи и кај нас доказ е потегот на овој Македонец

Овој Македонец. очигледно голем фан на Формула 1 и Ферари одлучил да си направи сопствена – формула!

Формулата е изработена во „Авто Лакер Зијо“ во Куманово.

Браво!

Фото: ФОРМУЛА 1 (ФБ)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Арсенал спреми 50 милиони за дефанзивец од Примера

Приоритет на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде засилување на одбраната и доведување н…