Дома Останати Авто Мото Македонец си направил сопствена формула! (ФОТО)

Македонец си направил сопствена формула! (ФОТО)

И во македонија има Формула 1 фанатици.

Дека најбрзиот караван со големо внимание се следи и кај нас доказ е потегот на овој Македонец

Овој Македонец. очигледно голем фан на Формула 1 и Ферари одлучил да си направи сопствена – формула!

Формулата е изработена во „Авто Лакер Зијо“ во Куманово.

Браво!

Фото: ФОРМУЛА 1 (ФБ)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Висенте Дел Боске доаѓа во Скопје!

Eден од најголемите тренери во светот на фудбалот доаѓа во Скопје. Претседателот на, Агенц…