Дома Фудбал Останато Македонец на Македонец ќе му суди во Лигата на Европа!

Македонец на Македонец ќе му суди во Лигата на Европа!

stavrev

Овој четврток ќе продолжат возбудувањата во Лига Европа, а ова натпреварување носи една за нас интересна ситуација.

Имено, МОЛ Види за кој настапува нашиот Бобан Николов ќе се сретне со Челзи во натпревар кој е од исклучителна важност за унгарскиот тим.

Интересно е што на Николов ќе му суди најдобриот македонски судија, Александар Ставрев. На Ставрев ќе му помагаа Марјан Кировски, Дејан Костадиов, Димитар Мечкаровски, Дејан Јакимовски и Никола Караколев.

За Челзи овој натпревар нема преголема важност со оглед на тоа дека е првопласиран во групата со 15 бода, а потоа следуваат Бате Борисов и МОЛ Види со по шест, последен во оваа група е ПАОК.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…