Дома Останати Тенис Маестрално: Надал беше во (не)возможна позиција и освои чудесен поен (ВИДЕО)

Маестрално: Надал беше во (не)возможна позиција и освои чудесен поен (ВИДЕО)

Рафаел Надал со победата над Беретини од 3:0 (7:6, 6:4 и 6:1) се пласираше во финалето на УС Опен.

Во овој меч во последниот сет Надал освои еден поен од позиција која изгледаше како невозможна. Маестрално!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Потврдено: Федерер го пропушта Ролан Гарос

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, „Ролан Гарос“ поради оп…