Дома Фудбал Италија Лукаку и го послевти голот на мајка му и го пофали Конте!

Лукаку и го послевти голот на мајка му и го пофали Конте!

Ромелу Лукаку продолжи со добрите партии во дресот на Интер и синоќа постигна гол во дербито против Милан, кој го прослави на карактеристичен начин.

Белгиецот ја бакна камерата, а после мечот не ги криеше емоциите и објасни дека тоа било поздрав до неговата мајка.

„Кога пристигнав ова лето во Милано, ветив дека ќе и испратам порака на мојата мајка преку тв камерите. Бев многу среќен да постигнам гол во таа фаза од натпреварот, па решив да го исполнам ветувањето“, изјави Лукаку.

„Мојата врска со Конте е многу силна, бидејќи тоа е тренер кој навистина ми помага. На 26 години ми треба тренер кој помага секој ден и дава мотивација. Јас сум многу среќен што сум тука и работам со него. Не сакам да зборувам за титулата сега, само што почна првенството“, додаде Лукаку.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Наполи верува во „чудо“, Барса има проблеми, но и квалитет

Наполи и Гатузо на Сан Паоло ќе ја пречекаат Барселона во првиот 1/8 финален натпревар од …