Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Луис Енрике лаже! Еве доказ дека го знаел резултатот на Германците🎥

Луис Енрике лаже! Еве доказ дека го знаел резултатот на Германците🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Вистинска драма се одвиваше синоќа во групата Е, каде на крајот Јапонија заврши на првото место, а Германија беше елиминирана.

Веднаш стигнаа обвинувањата дека Шпанците калкулирале и намерно сакале да ја избегнат Хрватска, но во еден момент беа пред елиминација кога Костарика поведе против Германија.

Енрике изјави дека воопшто не знаел што се случува на мечот со Германија, но сега се појави доказ дека лажел.

Имено, на социјалните мрежи се појави видео на кое Коке од клупата им покажува на соиграчите дека Германија поведе со 3:2, а Луис Енрике е на два метра од него и не е можно да не знаел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Реал Мадрид размислува за Покетино

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Реал Мадрид на лето би можел да направи трен…