Дома Фудбал Англија Лудница: Фановите на Евертон влегоа на терен да го прослават опстанокот 🎥

Лудница: Фановите на Евертон влегоа на терен да го прослават опстанокот 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Eвертон зад себе има разочарувачка сезона во која на крајот успеа да избори опстанок.

Работите во вчерашниот натпревар против Кристал Палас лошо започнаа за нив, па фановите стравуваа од најцрното сценарио. Кристал Палас после 36. минути игра со головите на Матета и Ајв водеше со 2:0. „Карамелите“ во второто полувреме успеаа да направат целосен пресврт и да слават со 2:3.

Голот вреден три бода го постигна Калверт Луин во 85. минута, а тогаш настана вистинска лудница на теренот каде што влегоа и навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …