Дома Фудбал Англија Лудиот Клоп пред финалето во ЛШ држел говор облечен во – боксерки на Роналдо!

Лудиот Клоп пред финалето во ЛШ држел говор облечен во – боксерки на Роналдо!

0

Пред денешниот Суперкуп играчот за врска на Ливерпул Ванијалдум откри интересен момент кој се случил пред финалето со Реал Мадрид во 2018 години.

Јирген Клоп е познат по некои свои луди методи, а еден таков метод спремил и за тој натпревар.

Имено, Ванијалдум откри дека Клоп во соблекувалната држел говор во боксерски од брендот на Кристиано Роналдо и на тој начин сакал да го намали притисокот врз фудбалерите.

„Се појави на состанокто во кошула која беше вовлечена во боксерски од брендот на Роналдо. Кога го видовме сите започнавме да се смееме. На тој на чин го скрши мразот. Вообичаено е во тие ситуации да сте стегнати и серизони, меѓутоа Клоп беше опуштен и тоа сакаше да ни го пренесе на нас. Сигурно дека има ефект ако видите дека вашиот тренер е опуштен. Клоп со своите шеги и луди идеи знае да го намали притисокот“, изјави Ванијалдум.

Сепак во тоа финале Ливерпул претрпе пораз, а европскиот трофеј го освои една година подоцна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…