Дома Фудбал Англија Луда сцена: Дајер го напушти теренот и замина во тоалет, Мурињо тргна по него 🎥

Луда сцена: Дајер го напушти теренот и замина во тоалет, Мурињо тргна по него 🎥

Синоќа во Лондон беше одигран натпреварот од Лига купот помеѓу Тотенхем и Челси.

Екипата на Лампард имаше водство се до 83 минута, кога Ламела постигна погодок за изедначување, а потоа во пенал серија Тотенхем беше подобар и обезбеди пласман понатаму.

Пред да биде постигна погодокот, Ерик Дајер замина во тоалет, а Челси можеше тоа да го искористи и да дојде до 2:0.

Лутиот Жозе Мурињо го напушти теренот и тргна кон соблекувалната за да го врати Дајер на теренот. Со специјалниот никогаш не е досадно…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…