Дома Македонски спорт Лоши вести за македонската атлетика: Дарко Ивановски нема да настапи на Европското првенство во Полска

Лоши вести за македонската атлетика: Дарко Ивановски нема да настапи на Европското првенство во Полска


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денес стигнуваат лоши вести за македонската атлетика откако се потврди дека еден од нашите најдобри атлетичари, Дарко Ивановски нема да настапи на Европското првенство кое од 4 до 7 март ќе се одржи во Полска.

Причина што Ивановски нема да настап е што тој се заразил со коронавирусот, на последното тестирање добил позитивен резултат, па затоа не може да ги брани боите на Македонија на ова натпреварување.

“И официјално на престојно ЕП во сала кое ќе се одржи оваа недела во Торун, Полска, нашиот најдобар атлетичар Дарио Ивановски НЕМА ДА НАСТАПИ.Да му посакаме многу здравје, брзи и лесно подносливи денови во ова светско КОВИД лудило кое удри и кај нашиот неприкосновен шампион.Се гледаме напролет на новите предизвици“, објави утрово неговиот тренер, Игор Јакимовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…