Дома Фудбал Италија Легендарниот тренер го откри својот фаворит за Скудетото

Легендарниот тренер го откри својот фаворит за Скудетото

Легендарниот фудбалски тренер, Свен Горан Ериксон, на изненадување на многумина верува дека Милан ќе го освои Скудетото оваа сезона.

Ериксон одлично ги познава состојбите во Серија А бидејќи се прослави во Италија кога го освои Скудетото со Лацио во 2000 година.

„Мислам дека Интер е еден од фаворитите за освојување на Серија А, но загуби многу важни фудбалери кои е тешко да се заменат. Јувентус го загуби Кристиано Роналдо“.

„Од друга страна мислам изгледа силно и одигра добро против Ливерпул во ЛШ. На крајот мислам дека Милан ќе го освои Скудетото, Интер ќе биде втор, а Јувентус на трето место“, заклучи Ериксон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…