Дома Фудбал Италија Леао: Саудиска Арабија? Лигата на шампиони вреди повеќе од нивните милиони

Леао: Саудиска Арабија? Лигата на шампиони вреди повеќе од нивните милиони

Ѕвездата на Милан, Рафаел Леао го кажа своето мислење за фудбалските ѕвезди кои летово се преселија во Саудиска Арабија.

Леао ова лето реши да остане во Милан и го продолжи договорот со „росонерите“, а сега откри зошто донел таква одлука.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Верувам дека клубот е на вистински пат, успеавме да стигнеме до полуфиналето на Лигата на шампионите, и сега целта мора да биде да продолжиме да растеме, да носиме засилувања, да бидеме посилни. Сигурен сум дека Милан наскоро повторно ќе ја освои Лигата на шампиони, што е нашата главна цел. За мене, јас сум млад и сакам да освојувам големи работи со Милан. Имам одиграно над 20 меча во Лигата на шампионите, така што имам искуство“, изјави Леао.

„Сакам следните две три години да освојам големи работи со Милан. Не сум подготвен да одам во саудиската лига. Во последно време парите се пресудни, но за мене Лигата на шампиони е поважна од плата од 10 милиони евра, на пример“, заклучи Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…