Дома Топ вести Лацио пронајде замена за Андерсон и тоа каква – Себастијан Џовинко!

Лацио пронајде замена за Андерсон и тоа каква – Себастијан Џовинко!

0
giovinco

После продажбата на Фелипе Андерсон кој замина во Вест Хем, местото во екипата на Лацио остана празно, а касата полна.

Сега, Клаудио Лотито сака на Симоне Инзаги да му обезбеди замена за Фелипе Андерсон, а во италијанските медиум сензационално се споменува името на Себастијан Џовинко.

Италијанскиот фудбалер веќе три години настапува за Торонто во МЛС лигата каде што прикажува феноменални настапи, па сега би можел да добие можност повторно да се докаже во Јувентус.

Единствено проблем за трансферот би можеле да претставуваат високите примања на фудбалерот. Џовинко во Торонто добива околу седум милиони евра и доколку се одлучи да го облече дресот на Лацио веројатно ќе мора да ги спушти своите барања. Но, тоа во овој момент е само претпоставка.


Следете го Sportski.mk и на


Џовинко во Серија А го носеше дресот на Јувентус, Парма и Емполи  а откако не успеа да се избори за место во тимот на „старата дама“ се одлучи за трансфер во Торонто.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Иско во Серија А: Два гиганти се „тепаат“ за неговиот потпис

Шпанскиот репрезентативец Иско се наоѓа во немилост на тренерот Солари, па се погласи се ш…