Дома Фудбал Лапорта: ПСЖ е државен клуб, Барса тоа не може да си го дозволи

Лапорта: ПСЖ е државен клуб, Барса тоа не може да си го дозволи

Барселона е исправена пред деликатна ситуација, па поради големата финансиска криза клубот може да го загуби Лионел Меси без обештетување.

Договорот на Меси со Барселона истекува на крајот на сезоната и се поизвесно е дека не лето ќе си замине како слободен агент.

Како фаворит за неговиот потпис важи ПСЖ, кој наводно веќе има договор со Аргентинецот.

„Клубот треба да е способен да ја направи правилата понуда која Меси ќе ја прифати. Ќе ја прифатам секоја негова одлука, но тој треба да знае што се случува во клубот. Меси е слободен да преговара со други клубови. ПСЖ е државен клуб и може да понуди колку сака. На тоа сериозно треба да поработат ФИФА и УЕФА“, изјави Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…