Дома Фудбал Лапорта наскоро ќе ја соопшти одлуката за Куман

Лапорта наскоро ќе ја соопшти одлуката за Куман

Тренерот на Барселона Роналд Куман сигурно ќе го задржи своето место после освојувањето на Купот на Шпанија, пренесува каталонски „Спорт“.

Весникот тврди дека Куман ја има поддршката на новиот претседател Жоан Лапорта и ќе го задржи на клупата и следната сезона.

Се очекува наскоро Лапорта и официјално д аја потврди својата одлука.

После назначувањето за нов претседател, Лапорта покажа дека му дава поддршка на Куман и на никаков начин не даде повод дека размислува за негова смена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…