Дома Топ вести Лапорта завршил во болница по натпреварот на Барселона

Лапорта завршил во болница по натпреварот на Барселона

Барселона со вчерашната победа од 3:0 против Рајо Ваљекано го обезбеди второто место на крајот од сезоната.

Првиот гол за каталонскиот гигант го постигна Роберт Левандовски уште во третата минута, а натпреварот беше решен кога Педри постигна два брзи гола во 72. и 75. минута.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


По натпреварот претседателот на Барселона, Жоан Лапорта се симнал во клупските простории за да одржи состанок со Чави. На тој станок наводно требало да биде одлучено дали ќе остане на кормилото на екипата и следната сезона.

Сепак, состанокот не се одржал бидејќи како што наведуваат шпанските медиуми на Лапорта му се слошило и бил итно пренесен во болница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Навивач дојде до Роналдо да направи селфи, а Португалецот – го турна! 🎥

Огромни проблеми имаа редарите и обезбедувањето во вчерашниот натпревар на Португалија и Т…