Дома Топ вести Лапорта: Ако јас не победам на изборите, Меси ќе си замине

Лапорта: Ако јас не победам на изборите, Меси ќе си замине

Лионел Меси нема да остане во Барселона, ако Жоан Лапорта не победи на претседателските извори во клубот.

Ова денес го изјави поранешниот претседател на Барса, кој е фаворит за изборите во недела.

„Јас сум во прекрасно односи со Меси и понудата која ќе ја доставам до него ќе биде сериозно разгледана од него. Таа ќе биде согласно сегашната ситуација. Не можеме да конкурираме со други клубови, но за него парите не се најважни. Сигурен сум дека Меси нема да остане во Барселона, ако некој друг кандидат победи на изборите. Тој не беше задоволен од коментарите на Тони Фрејша“, истакна Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…