Дома Фудбал Англија Лампард: Јас сум фан на Покетино

Лампард: Јас сум фан на Покетино


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


По завршувањето на сезоната во Премиер лигата, Челзи и официјално потврди дека нов тренер на тимот ќе биде Маурицио Покетино, кој доаѓа на местото на Френк Лампард.

Лампард веќе ја даде и првата изјава по потврдата дека Покетино ќе биде неговиот наследник.

„Јас сум фан на Покетино, тој е добар тренер, но не е до индивидуалното име, туку до вистинскиот тип на тренер. Звучи едноставно, но тоа е многу важно за овој клуб.

Стнадардите во Челзи паднаа, можам тоа да го кажам сега кога заминува. Колективното ниво на клубот каков што е Челзи мора да биде на максимум. Кога дојдов набрзо го забележав тоа“, изјави Лампард на прес-конференцијзата за медиумите пренесува „Скај Спорт“.

Челзи ја заврши сезоната во Премиер лигата на 14-тото место во Премиер лигата, а тоа не им се случило скоро 30 години.

Сега следи реконструкција која ќе биде по желбите на Покетино и неговиот систем на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…