Дома Фудбал Англија Лампард: Мислам дека Азар се уплаши од мојата екипа

Лампард: Мислам дека Азар се уплаши од мојата екипа

Менаџерот на Дерби Каунти, Френк Лампард се пошегува пред утрешниот натпревар од 1/8 финалето во Карабао купот, каде неговиот тим ќе игра против Челси.

Лампард после некое време ќе се врати на Стемфорд Бриџ каде помина 13 сезони како фудбалер, а нема сомнеж дека навивачите срдечно ќе го пречекаат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Изгледа дека Лампард е добро расположен пред дуелот со Челси, што се гледа по изјавата за Азар на ден пред натпреварот.

„Според моменталната форма, мислам дека е најдобар играч на светот. Нормално, тоа секогаш може да се промени, но обожавам да го гледам. Тој е сега на својот врв.“ – започна Лампард, па додаде:

„Видов дека го пропушти претходниот натпревар. Се надевам дека му е потребен дополнителен одмор. Мислам дека е уплашен што ќе игра против мојата екипа.“

Натпреварот помеѓу Челси и Дерби се игра утре на Стемфорд Бриџ со почеток во 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…