Дома Македонски спорт Мак фудбал „Лавовите“ со најтешка задача: Познати ривалите на Македонија Ѓ.П, Шкупи и Шкендија во квалификациите за Конференциската лига

„Лавовите“ со најтешка задача: Познати ривалите на Македонија Ѓ.П, Шкупи и Шкендија во квалификациите за Конференциската лига

Tрите македонски претставници во Конференциската лига на УЕФА ги добија противниците во квалификациите за Конференциската лига.

Македонија Ѓорче Петров не беше носител во ждребот, па го добија најтешкиот предизвика, ќе се соочи со летонска Рига.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Шкендија ќе патува во Велс на натпревар со Хаверфордвест, а во втората македонско-литванска пресметка по онаа на Струга со Жалгирис во квалификациите за ЛШ, ќе се сретнат Шкупи и Хегелман.

Првите дуели се играат на 13-ти јули, вторите седум дена подоцна.

Македонија ЃП (Македонија) – РФС Рига (Летонија),

Шкендија (Македонија) – Хаверфордвес (Велс)

Хегелман (Литванија) – Шкупи (Македонија)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …