Дома Фудбал Кунде ја дозна казната за глупоста против Барселона

Кунде ја дозна казната за глупоста против Барселона


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Стоперот на Севиља, Жил Кунде е суспендиран на еден натпревар после удирањето на дефанзивецот на Барселона Жорди Алба во натпреварот во петокот.

Кунде така добро помина со оглед на интезитетот, ударот и што тоа му беше директен црцен картон. Французинот така ќе го пропушти само дуелот со Кадиз на 3. јануари, а на терен ќе се врати три дена подоцна против Сарагоса во кралскиот куп. Секако, доколку Лопетеги се реши да го користи.

Ќе потсетиме дуелот помеѓу Барселона и Севиља заврши без победник 1:1. Кунде беше исклучен во 64. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…