Дома Фудбал Останато „Кралевите“ ги дочекаа своите „пет минути“: Голем сеир на сметка на Артуро Видал

„Кралевите“ ги дочекаа своите „пет минути“: Голем сеир на сметка на Артуро Видал


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Tимот на Ал Хилал приреди големо изненадување во полуфиналето на Светското клупско првенство и го елиминираше бразилскиот Фламенго.

Ал Хилал во полуфиналната пресметка го победи Фламенго со 3:2, а овој триумф на клубот од Саудиска Арабија со големо задоволство беше дочекан и кај фановите на Реал Мадрид. Во полуфиналето Реал Мадрид игра против Ал Ахли и ако се пласира во финалето сега можеби ќе има полесен противник, но тоа не е главната причина за задоволството кај навивачите.

Задоволството се должи на изјавата на Артуро Видал кој сега настапува за Фламенго. Видал пред неколку месеци кога Фламенго ја освои Копа Либертадорес веќе го испланира дуелот со Реал Мадрид па на прославата порача дека „ќе му го искршат задникот на Реал“.

Сега социјалните мрежи се преполни со шеги на сметка на Чилеанецот кој премногу избрза…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …