Дома Луд Спорт Кошаркар колабираше среде натпревар 🎥

Кошаркар колабираше среде натпревар 🎥

На кошаркарски натпревар во Флорида беше видена ужасна ситуација, кога младиот кошаркар Кејонтае Џонсон колабираше на паркетот.

Џонсон падна директно на лице на паркетот, по што неговите соиграчи се исплашија и панично бараа помош.

За среќа, тамошните медиуми информираат дека кошаркарот е во стабилна состојба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Буцкото од Конго повторно е хит🎥

Ракометарот на Конго, Тиери Мвумби го привлече вниманието на Светското првенство поради не…