Дома Македонски спорт Мак фудбал Коронавирусот е зад него: Џиџи се врати на тренинзните на Вардар

Коронавирусот е зад него: Џиџи се врати на тренинзните на Вардар

Конечно и кога пишуваме за Вардар да биде за нешто убаво.

Ситуацијата со финансиите се уште не е решена, се уште не е јасно, но денес се случи еден убав момент. Тренерот Никола Илиевски – Џиџи кој беше во болница и водеше битка со коронавирусот денес се врати кај своите играчи.

Враќањето на Џиџи секако ќе биде од големо значење пред важните натпревари и борбата за опстанок која го чека Вардар во последните натпревари од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…