Дома Фудбал Контроверзен графит од Пике и Рамос во Барселона пред „Ел Класико“ (ФОТО)

Контроверзен графит од Пике и Рамос во Барселона пред „Ел Класико“ (ФОТО)

Шпанските фудбалери Жерар Пике и Серхио Рамос се големи пријатели и покрај тоа што играат во големите ривали, Барселона и Реал Мадрид.

Нивното пријателство започна во 2009 година, а продолжи до денес. Но кога вечерва ќе истрчаат на теренот тоа пријателство ќе го остават на страна.

Пред овој натпревар во центарот на Барселона се појави графит од Пике и Рамос како се бакнуваат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…