Дома Фудбал Англија Конечно добри вести за Клоп

Конечно добри вести за Клоп

Александар Арнолд и Наби Кеита денес ги обновија тренинзите со Ливерпул и најверојатно ќе му бидат на располагање на Клоп за неделниот меч со Вулверхемптон.

Веќе подолго време Клоп губи играчи поради повреда, па конечно добра вест кога се во прашање повредите.

„Тренит и Наби денес ќе тренираат со тимот и сметам дека има голема шанса да бидат повикани за во недела. Не знам дали можат да играат 90 минути, но секако дека ќе бидат спремни за мечот со Волвс во недела“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …